2020 M. AKTUALIJOS PAGĖGIŲ KRAŠTE

 

 

 

 

 

 

JONINĖS MAŽOJOJE LIETUVOJE 

 

 

Gal jums pranešti #APELSINŲKONTRABANDA pavyks geriau?   Susitiksime rugpjūčio 15-ąją! čia

 

 

 

Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos ugdymosi sodas – Hortus Aeterna

 

Keliaujantiems Lietuvoje siūlome stabtelėti Vilkyškių miestelyje ir aplankyti ugdymosi sodas – Hortus Aeterna. Tai puiki atrakcija visai šeimai.

Sodą galite aplankyti savarankiškai, o tie kurie nori išsamios informacijos, gali kreipti į idėjos autorę Marytę Gečienę. Ši Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos metodininkė, biologijos mokytoja, idėją parsivežė iš tarptautinės mokomosios konferencijos užsienyje ir praktiškai įgyvendinimo Lietuvoje. Pasak gimnazijos direktorės Rimos Auštrienės, tokio tipo ugdymo sodų Lietuvoje yra tik keli. Mokslų metų eigoje sodas tampa netradicinių pamokų dalimi. Todėl mokyklos bendruomenė visomis išgalėsi stengiasi tinkamai plėtoti sodo koncepciją. Prie sodo plėtros noriai prisideda ir ugdytinių tėvai. Praėjo jau trejetas metų nuo sodo įkūrimo pradžios: sodas pasipildė naujomis veiklos priemonėmis ir erdvėmis.

Fizikos ir technologijų vyr. mokytojas Petras Stankus su moksleiviais įgyvendina įvairią projektinę veiklą, kurios dėka veiklai reikalingos priemonės nuolat atnaujinamos ir papildomos. Paskutinis tokios veiklos rezultatas – vartai į amžinąjį sodą ,,Hortus Aeterna“. Todėl kviečiame visus atrasti šį sodą, pamatyti jame esantį vabzdžių viešbutį, susipažinti su sodo flora ir fauna. Artimiausiu laiku per Tauragės kabelinę televiziją bus rodomas reprezentacinis filmas. Kviečiame sekti naujienas.

Objektą rasite šiuo adresu Prano Lukošaičio g. 18, Vilkyškių mstl., Vilkyškių sen., Pagėgių sav. Kontaktinis asmuo dėl išsamios informacijos ir organizuotų grupių lankymo Marytė Gečienė, 865546815.

 

 

 

 

 

Turizmo centras atveria duris lankytojams

Nuo š.m. gegužės 11 d. iki gegužės 31 d. turizmo informacijos centro veikla orientuota vengiant žmonių artimo kontakto, tačiau pavieniai turistai ir kiti suinteresuoti asmenys

priimami ir aptarnaujami Įstaigoje tiesiogiai darbo dienomis 9.00-15.45 val. 

  • Iki š.m. gegužės 31 d. sustabdyta lankytinų vietų veikla, organizuojant ekskursijas, teikiant laivo ,,Skalva" nuomos paslaugas. 

 

KVIEČIAME PAŽINTI LIETUVĄ VIRTUALIAI

Virtualus kelionių gidas : lietuvių, anglų bei vokiečių kalbomis JŪSŲ PATOGUMUI

 

Gegužės 19d. Pagėgių krašto turizmo informacijos centras sulaukė svečių.

Antradienį turizmo informacijos centrą aplankė Tauragės kabelinės televizijos žurnalistai ir ilgamečiai partneriai – Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centro atstovai.

 

 

ŠIŲ METŲ TURIZMO SEZONAS BUS KITOKS.

 

Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimanzijos ugdymosi sodas - HORTUS AETERNA

Senojo Rambyno prūsiškosios buities ekspozicija. TVK reportaže.

Nuo Tilžės iki Ragainės keliaukite su vietos gide: Giedre Skipitiene. TVK reportažas.

 

KVIEČIAME PASIVAIKŠČIOTI PO MAŽĄJĄ LIETUVĄ, ČIA

Kviečiame Pagėgių krašte keliauti saugiai

Pagėgių krašto turizmo informacijos centro pastate apsigyveno raganos ir raganiai. Turistams sudaroma galimybė apžiūrėti šias mistines būtybes neužeinant į patalpas. Todėl nuo šiol atvira raganų ekspozicija ,,ant TIC" galės grožėtis visi. Adresas Šereikos g. 5-3, LT-99254 Vilkyškiai, Pagėgių sav.Kontaktai mob. tel. +37065618551, +37065802140

 

VšĮ ,,Pagėgių krašto turizmo informacijos centras“ administracija

 

Lietuva užveria sienas: ką reikia žinoti patiems, kokias naujienas pranešti užsienio turistams ir kur kreiptis?

 

Karantinas Lietuvoje: 15 parų bus vykdoma sienų kontolė

Siekiant suvaldyti COVID-19 plitimą Lietuvoje, šalyje nuo kovo 16 d. iki kovo 30 d. skelbiamas karantinas, paveiksiantis ir turizmo sektoriaus veiklą. Užsienio valstybių piliečiai į šalį nebus įleidžiami mažiausiai 15 parų, o Lietuvos Respublikos piliečiams, deklaravusiems gyvenamąją vietą Lietuvoje, nebus leidžiama išvykti svetur. Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“, rūpindamasi keliautojų sveikata ir saugumu, ragina užsienio ir vietos turistus sekti ir atsakingai laikytis Lietuvos Respublikos Vyriausybės rekomendacijų.

Užsienio turistų informavimas - tai, ką turi žinoti kiekvienas

„Keliauk Lietuvoje“ parengė atmintinę, kuria kelionių organizatoriai ir turistus aptarnaujančios įstaigos skatinamos dalintis su užsienio turistais ir partneriais. Informacija apie naujausius Lietuvos Respubikos Vyriausybės nutarimus ir COVID-19 plitimą atnaujinama kasdien. 


Kur kreiptis, kai neišku, kokių veiksmų imtis?

Vyriausybei paskelbus karantiną, institucijos keliautojams ir kelionių organizatoriams teikia informaciją, šiais kontaktais:

Užsienio reikalų ministerija iki kovo 17 d. 18.00 val. Lietuvos laiku organizuoja piliečių, neturinčių galimybių savarankiškai grįžti į Lietuvą registraciją. Registracija yra skirta keliaujantiems piliečiams, kurie yra šalyje laikinai, neturi gyvenamojo ploto ir negali išskristi (nebėra jokių skrydžių, ar kitų galimybių parvykti į nuolatinę gyvenamąją vietą Lietuvoje). Lietuvos piliečiai prašomi nedelsiant susisiekti su jų buvimo šaliai akredituota Lietuvos atstovybe elektroniniu paštu. Visi atstovybių kontaktai randami čia. Laiške prašoma nurodyti savo vardą ir pavardę, gimimo datą, kontaktinį telefoną ir elektroninį paštą, tikslią buvimo vietą. Taip pat Lietuvos Respublikos piliečių prašoma susirasti gyvenamąjį plotą, kuriame galėtų izoliuotis, jei buvimo šalyje būtų įvestas karantinas, sekti vietos institucijų informaciją ir laikytis jų nurodymų. Atsiradus galimybei organizuoti kelionę į Lietuvą, ambasada įsipareigoja su piliečiais susisiekti atskirai ir informuoti apie kelionės sąlygas. Ministerija teikia konsultacijas visą parą budinčiu telefonu: (85) 236 2444.

Užsienio valstybių piliečiai šiuo metu skatinami kreiptis į kelionių organizatorius ir grįžti į savo šalis, tačiau jei to padaryti savarankiškai negali, turėtų kreiptis į savo šalies atstovybę Lietuvoje. Užsienio šalių atstovybių Lietuvoje sąrašą rasite čia.

Karantino metu Lietuvos piliečiams laikiniai neleidžiama išvažiuoti iš šalies, tačiau išimtinais atvejais Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas gali išduoti leidimą asmeniui išvykti. Norint tokį leidimą gauti, reikėtų kreiptis el. paštu vsat.vadas@vsat.vrm.lt su argumentuotu prašymu ir pateikti visus pagrindžiančius dokumentus. Valstybės sienos apsaugos tarnybos numeris, kuris budi visą parą: (85) 271 93 05.

Dėl atšaukiamų kelionių ir renginių, vartotojai gali kreiptis į kelionių organizatorius, o nepavykus susitarti, į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą telefonais (85) 205 49 48, (85) 250 38 81, (85) 262 67 60. Daugiau informacijos čia.

Kiti naudingi kontaktai:

Visą parą veikianti koronaviruso karštoji linija gyventojams: 1808.

Visą parą veikiančios Nacionalinio visuomenės sveikatos centro karštosios linijos: +370 618 79984, +370 616 94562.

Visuomenės užklausos dėl koronaviruso Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistams priimamos el. paštu koronavirusas@sam.lt.

„Sodros“ informacijos centras (nedarbingumas, išmokos): 1883.

Valstybinė mokesčių inspekcija (mokestiniai klausimai): 1882.

Nacionalinio Visuomenės sveikatos centro specialistai (sveikatos prevencijos klausimai): 8 618 79984.

Policijos informacija teikiama el. paštu info@policija.lt arba telefonu 8700 60 000.

Informaciją parengė VšĮ ,,Keliauk Lietuvoje"