Siekiama išsaugoti istorinį Karalienės Luizės palikimą

 

Siekiama išsaugoti istorinį Karalienės Luizės palikimą

VšĮ „Pagėgių krašto turizmo informacijos centras“ kartu su partneriu – Sovetsko miesto savivaldybės administracija, nuo 2019 rugpjūčio 10 d. pradėjo įgyvendinti tarptautinį projektą Nr. LT-RU-1-031 „Tikslinės turizmo traukos vietovės tarp rytų ir vakarų Europos sukūrimas, propagavimas ir plėtra“, finansuojamą 2014-2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos lėšomis (toliau – EKPP).  VšĮ ,,Pagėgių krašto turizmo informacijos centras“yra pagrindinis paramos gavėjas. Bendra projekto vertė -698 867,00 eurai, iš kurių - 628.980,30 EUR yra finansuojama ES lėšomis. Projekto įgyvendinimo trukmė – 24 mėnesiai.

Šių metų lapkričio mėnesįSovetsko mieste vyko projekto partnerių darbo grupės susirinkimas. Susirinkime dalyvavo Pagėgių krašto turizmo informacijos centro direktorė Ilona Meirė, projekto vadovas Sigitas Stonys, projekto fininsininkė Dalia Šėperienė, projekto koordinatorė Gintarė Šimkūnaitė, viešinimo specialistas Evaldas Mockus. Susirinkimą organizavo projekto koordinatorius Sovetsko mieste Oleg Vašūrin, finansininkė Natalija Eremenko ir projekto koordinatoriaus asistentė OlesiaSoloveva.

Projekto tikslas – išsaugoti istorinį Prūsijos karalienės Luizės palikimą, viešinant istorines, kultūrines vietas bei objektus abipus Nemuno. Sustiprinti abiejų šalių bendradarbiavimą, padidinti turistų susidomėjimą bendra istorija, pritraukiant kuo daugiau turistų, ne tik į Tauragės bei Sovetsko regionus, tačiau ir aplinkinius Lietuvos miestus bei miestelius.

Vienas iš pagrindinių turistų traukos taškų yra lankytinų objektų lankymas pasitelkiant kuo įdomesnes vizualines ir istorines detales. Tam perteikti bus sukuriamos įvairios turistinės priemonės: turistinis maršrutas – karalienės Luizės žiedas,  besidriekiantis per abi valstybes bei perteikiantis karalienės Luizės istorinius pėdsakus.Lengviau susipažinti su istoriniu palikimu padės atdidaromas parkas Sovetsko mieste – Žaliasis teatras. O interaktyviai susipažinti su abiejų šalių bendromis sąsajomis bus galima Istorijos inkubatoriuje Vilkyškiuose.

Siekiant sėkmingai įgyvendinti projekto veiklas ir pasiekti numatytus rezultatus, susitikimo eigoje buvo aptarti strateginiai projekto įgyvendinimo klausimai. Nutarta, kad gruodžio 9 d. Sovetsko mieste bus organizuojama projekto konferencija, kurios metu visuomenei bus pristatyta projekto koncepcija ir diskutuojama apie bendras istorines sąsajas abipus Nemuno.

Projekto darbo susitikimas užbaigtas ekskurija po Sovetsko miesto senamiestį, apžiūrint įdomiausius miesto architektūros paveldo objektus ir ieškant Prūsijos karalienės Luizės pėdsakų.

Norint sužinoti daugiau apie bendrą projektą kviečiame Jus mus sekti facebook paskyroje „Istorijos Inkubatorius“

Ši informacija buvo parengta naudojant Europos Sąjungos paramą. Už šios informacijos turinį atsako tik VšĮ Pagėgių krašto turizmo informacijos centras ir jis negali būti laikomas atspindinčiu Europos Sąjungos požiūrį.

Programos interneto svetainė: http://eni-cbc.eu/lr/lt/

EuropeAid sveitainė : https://ec.europa.eu/europeaid/node/22_en


Paieška:
Kontaktai
Šereikos g.5-3,
LT-99254 Vilkyškiai,
tel. +370 656 18 551,
ticpagegiai@gmail.com

Renginių kalendorius

<< rugsėjis, 2022 >>
PATKPŠS
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930